Uroczystość otwarcia wystawy silników lotniczych

Cze

W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy silników lotniczych w nowo wybudowanym hangarze Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, dzień był to wyjątkowy. Dobiegł końca kolejny etap rozbudowy naszego Muzeum. Wybudowany obiekt powiększył powierzchnię wystawienniczą Muzeum Sił Powietrznych o kolejne 800 m² i powierzchnię magazynową o 400 m². Jest to jedna z trzech inwestycji, które prowadzimy równolegle.

Uroczystość naszą uświetnił swą obecnością Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pan Minister Maciej Jankowski.

Przybyli zaprzyjaźnieni z Muzeum Goście – reprezentujący Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – Pan gen. bryg. Michał Sikora, dokonujący poświęcenia hangaru – Ekscelencja ksiądz biskup dr. Józef Guzdek, gospodarz naszego Garnizonu – Pan gen. bryg. pil. Marian Jeleniewski, przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Powiatu Ryckiego Stanisławem Jagiełłą.

Byli z nami także zaprzyjaźnieni i współpracujący z muzeum rektorzy uczelni: Rektor – Komendant „Szkoły Orląt”- Pan gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchel oraz Rektor Lubelskiej Szkoły Wyższej – Pan dr Kazimierz Jurzysta.

Obecny był również Zastępca Szefa Oddziału Kultury i Oświaty Departamentu Wychowania i Promocji Obronności – Pan płk. dr Paweł Lewandowski.

Dziękujemy za obecność szefom instytucji, które na co dzień wspierają naszą muzealną działalność, wśród nich: Dyrektor Naczelny PZL Świdnik – Pan Mieczysław Majewski, Dyrektor dęblińskiego oddziału WZL – 1, z którym z racji sąsiedztwa współpraca jest wyjątkowa – Pan Waldemar Kozicki. Nie mniej cenimy sobie współpracę z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 4 w Warszawie, które reprezentował Pan Edward Zbyszyński.

W naszym gronie Dyrektor gen. bryg. rez. pil. inż. Ryszard Hać powitał dowódców jednostek Sił Powietrznych, dyrektorów muzeów wojskowych oraz regionalnych włącznie z pierwszym dyrektorem Muzeum Sił Powietrznych kmdr. rez. dr Waldemarem Wojcikiem.

W progi Muzeum przybyli również przedstawiciele oświaty i przede wszystkim młodzież, której współpraca utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszej muzealnej misji.

Dzięki ekipie TVP Lublin możemy obejrzeć video relację z uroczystości, którą wyemitowano w dzisiejszej Panoramie Lubelskiej.

Poniżej nasza fotorelacja.

IMG_1305 IMG_1334 IMG_1336 IMG_1337 IMG_1350 IMG_1353 IMG_1358 IMG_1371 IMG_1375 IMG_1382 IMG_1384 IMG_1387 IMG_1394 IMG_1401 IMG_1402 IMG_1404 IMG_1411 IMG_1423 IMG_1444