Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Statut, Misja

Państwowa instytucja kultury prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym.

Misją placówki jest gromadzenie, ochrona i upowszechnianie dziedzictwa techniki lotniczej i wiedzy historycznej związanej z dziejami oręża polskiego, w szczególności z historią i tradycją sił powietrznych, broni przeciwlotniczej, popularyzacja polskiej historii wojskowości oraz promowanie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu wojsk obrony przeciwlotniczej prezentuje oddział w Koszalinie: Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.

statut

CYTUJ, ALE PODAJ ŹRÓDŁO
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, właściciel strony internetowej o adresie www.muzeumsp.pl, zastrzega, że kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie artykułów, zdjęć, filmów i pozostałej zawartości publikowanej w niniejszym serwisie, jest DOZWOLONE tylko przy jednoczesnym wskazaniu źródła i autorów tekstu i materiałów fotograficznych lub filmowych.
W przypadku cytowania, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zastrzega sobie obowiązek cytującego, polegający na wyraźnym i jednoznacznym wskazaniu źródła: strona internetowa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie www.muzeumsp.pl, jeśli jest to wskazane- nazwisko autora artykułu, nazwisko autora zdjęć.