Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Edukacja

Wszystkie proponowane zajęcia odbywają się w siedzibie muzeum, na wystawie głównej i ekspozycjach czasowych, pod opieką wykwalifikowanych edukatorów muzealnych i przewodników. Wybranym zajęciom towarzyszą prezentacje multimedialne.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i tematu zajęć.

Czas trwania lekcji muzealnej w siedzibie muzeum: 1 godzina zegarowa

Koszt lekcji muzealnej:

lekcja stacjonarna: 75 zł/ 45-60 min. + bilet wstępu 5 zł/ osoba

lekcja muzealna on-line (45 min): 100

Minimalna ilość uczestników: 10 osób (maksymalna ilość uczestników: 15-20 osób)

 

proponowane tematy:

  1. My, Armii Krajowej Żołnierze – 80. rocznica utworzenia Armii Krajowej
  2. Pułkownik Stanisław Paszkiewicz (1903 – 1959) – patron Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
  3. Historia koszalińskich koszar
  4. Obrona Przeciwlotnicza w okresie II  Rzeczypospolitej

 

informacje o zajęciach: Kierownik Oddziału Muzeum: opl@muzeumsp.pl, tel. 535 645 012, lub: muzeumopl@muzeumsp.pl tel. 732 885 102

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Czekamy również na Państwa pytania, sugestie i propozycje. W miarę możliwości, jesteśmy w stanie przygotować lekcję muzealną z tematem zaproponowanym przez Państwa.

 

 

Zajęcia edukacyjne poprowadzi dr Wojciech Grobelski – adiunkt w Oddziale Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

koszalinianin, podpułkownik Straży Granicznej w stanie spoczynku, instruktor ZHP (harcmistrz), członek Instytutu im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Lesznie oraz wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina i członek Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych, prezes Koszalińskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Popularyzator dziejów oręża polskiego, autor licznych publikacji, m.in. dotyczących dziejów Koszalina i jego garnizonu.

Za służbę i pracę odznaczony m.in. Srebrnym i Brązowym Krzyżami Zasługi oraz licznymi medalami resortowymi i pamiątkowymi, w tym m.in. złotym Medalem „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”, w maju 2022 r uhonorowany przez Prezydenta RP „Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości” za działalność na rzecz upowszechniania patriotyzmu oraz kultywowanie tradycji polskich formacji granicznych.

Warto dodać, że wizyta w muzeum stanowi przykład żywej lekcji historii, gdyż prowadzący występuje  m.in. w przedwojennym mundurze Korpusu Ochrony Pogranicza.