Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

wirtualne lekcje muzealne

Zachęcamy naszych widzów do przyłączenia się do akcji  #zostanwdomu i skorzystania z  oferty wirtualnego kontaktu z dziedzictwem techniki lotniczej.

Zespół Muzeum Sił Powietrznych działa zdalnie. Na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych na bieżąco publikujemy treści, pozwalające korzystać z muzealnej oferty, a także komunikowanie się z nami za pośrednictwem Internetu. Dla zainteresowanych prowadzimy zdalne lekcje on-line – każda jest indywidualnie przygotowywana pod kątem potrzeb grupy – prosimy o kontakt.

Aktualności muzealne można także śledzić na naszym profilu Facebook: @MuzeumSilPowietrznychWDeblinie

wirtualne lekcje muzealne

1. Z KOKPITU NA POKAZY MODY. LOTNICZE PRET’A’PORTER

plik mp4: kliknij aby obejrzeć

opis:

Niekwestionowany musthave od kilku sezonów. Kurtka, która odegrała istotną rolę w historii lotnictwa, stała się ikoną stylu i niezależnie od upływu czasu wciąż wyznacza kierunki w modzie. Bogactwo materiałowe, różnorodność kolorystyki, tekstur, detali i stylizacji od subkulturowych do casualowych. Funkcjonuje równolegle w wyposażeniu wojskowym i w kolekcjach uznanych projektantów mody. Doczekała się także swojej wersji w ubiorach polskich sił powietrznych.

2. SZTANDAR POLSKICH SIŁ POWIETRZNYCH NA ZACHODZIE W ZBIORACH MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE

plik mp4: kliknij aby obejrzeć

opis:

Weksylium, uznawane przez polskich lotników za relikwię, powstało w 1940 roku z inicjatywy kpt. pil. obs. Jana „Katoczka” Hryniewicza, przed II wojną światową instruktora i dowódcy Eskadry Ćwiczebnej Obserwatorów w Centrum Wyszkolenia Lotnictwa nr 1 w Dęblinie. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zostało oficjalnym depozytariuszem sztandaru w 2012 roku, podczas  VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich.

 

3.  ALFABET FONETYCZNY

plik mp4 – kliknij aby obejrzeć

opis:

Alfabet fonetyczny NATO powstał aby zapobiegać błędom w komunikacji, zwłaszcza gdy współpracują ze sobą ludzie z różnych krajów o różnych akcentach i wymowie.

 

4. ŚMIGŁOWIEC TRANSPORTOWY MI-6 A

plik mp4 – kliknij aby obejrzeć

5. WITOLD ŁOKUCIEWSKI- MUSZKIETER, LEGENDA DYWIZJONU 303

plik mp4- kliknij aby obejrzeć

do pobrania- quiz historyczny (krzyżówka)

 

6. BARWY FLAGI NARODOWEJ W SIŁACH POWIETRZNYCH

plik mp4- pobierz tutaj

wirtualne zwiedzanie muzeum