Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Edukacja

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie kierowaną do wszystkich grup wiekowych.

 

Naszym głównym zamierzeniem jest przekazanie muzealnej publiczności wiedzy na temat zabytków i wydarzeń związanych z prezentowanymi wystawami oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru dziedzictwa techniki, jakim jest lotnictwo. W trakcie zajęć omawiamy i wskazujemy istotne problemy dotyczące dziedzictwa kulturowego w naszym regionie, pragniemy przybliżyć historię Dęblina i Lubelszczyzny, a przede wszystkim historię  Sił Powietrznych RP.

 

Spotkania realizowane są na wystawie stałej pt. „Historia polskiego lotnictwa wojskowego” oraz na ekspozycjach czasowych.

 

Zajęcia prowadzimy z wykorzystaniem archiwalnych materiałów fotograficznych, prezentacji multimedialnych, warsztatów, gier oraz różnych pomocy dydaktycznych, które z pewnością zachęcą uczestników  do rozmowy na tematy związane z lotnictwem i historią regionalną. Tworząc naszą ofertę myśleliśmy również o tym, że wizyty w muzeum ożywiają, uatrakcyjniają i uzupełniają proces uczenia się. Warto zatem zaplanować czas w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

informacje

Wszystkie proponowane zajęcia i spotkania odbywają się w siedzibie muzeum, na wystawie głównej i ekspozycjach czasowych,  pod opieką wykwalifikowanych edukatorów muzealnych i przewodników. Wybranym zajęciom towarzyszą prezentacje multimedialne.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i tematu zajęć.

Czas trwania lekcji muzealnej w siedzibie muzeum: 1 godzina zegarowa

 

Koszt lekcji muzealnej: 75 zł  + bilet wstępu 5 zł/ osoba

Minimalna ilość uczestników: 10 osób (maksymalna ilość uczestników: 15-20 osób)

 

informacje o zajęciach: Dział Historii Lotnictwa i Edukacji: edukacja@muzeumsp.pl, tel. 261 519 444

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Czekamy również na Państwa pytania, sugestie i propozycje. W miarę możliwości, jesteśmy w stanie przygotować lekcję muzealną z tematem zaproponowanym przez Państwa