Europejska Noc Muzeów 2024 w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

18 maja 2024
start – g. 17:00
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

🩵 Doświadcz niezwykłej magii podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie! 🌙
💚 Wybierz się w niezapomnianą podróż z historią lotnictwa, wypełnioną licznymi atrakcjami.
💙 Odkryj nasze eksponaty w zupełnie nowym świetle, gdy słońce zachodzi, a noc staje się żywym tłem dla fascynujących wydarzeń.

➡️ Zarezerwuj datę – 𝟏𝟖 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 – i dołącz do naszego wyjątkowego wydarzenia przygotowanego dla Państwa w zupełnie nowej, atrakcyjnej formule! ⬅️

🎶Głównym punktem Nocy Muzeów będzie występ 𝐑𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐙𝐞𝐬𝐩𝐨ł𝐮 𝐀𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐖𝐨𝐣𝐬𝐤𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨, który kontynuuje ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej i zaprezentuje okolicznościowe widowisko przygotowane specjalnie na tę okazję! Ale to tylko początek!

Dodatkowo podczas całego wydarzenia dostępny będzie szereg dodatkowych atrakcji na tę jedyną w swoim rodzaju noc! 🌛
Na dobry początek zdradzamy kilka z nich:

🛩️ Wykłady w ramach “Wszechnicy Lotniczej”, które poszerzą Waszą wiedzę o historii i technologii lotniczej.
🛩️ Spotkanie z grupą Biało-Czerwone Wirtualne Iskry, dzięki którym będzie można wziąć udział w fascynującym interaktywnym pokazie, a nawet wcielić się w rolę pilota samolotu TS-11 Iskra.
🛩️ Pokazy laserowe w namiocie sferycznym, pełne magii światła i nowoczesnych technologii.
🛩️ Animacje i filmy dla dzieci, aby również najmłodsi mogli cieszyć się tą wyjątkową nocą.
🛩️ Stoiska promocyjno – edukacyjne: m.in. COBI – gdzie będziecie mogli podziwiać olbrzymią wystawę modeli samolotów z klocków, a może nawet złożyć swój własny… ☺️; Lotnicza Akademia Wojskowa oraz Koło Naukowe Lotniczej Akademii Wojskowej.

Ale to nie wszystko! Dołączcie do wydarzenia i bądźcie z nami na bieżąco, niebawem będziemy informować Was o kolejnych atrakcjach!

🎟️ Wstęp symboliczny – tylko 1zł – cegiełka na renowację naszych eksponatów! 🚁
To będzie jedno z największych kulturalnych wydarzeń muzealnych tego roku! Nie przegapcie go! Zapraszamy Was
serdecznie na Europejską Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych! ✈️🌟