Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

ODWIEDŹ MUZEUM W MAJÓWKĘ 2024! I zobacz nasze nowości!

Data dodania: 23 kwietnia 2024

W nadchodzący majowy weekend Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie jest dla Państwa dostępne każdego dnia!

Jesteśmy otwarci w standardowych godzinach tj. od 30 kwietnia (wtorek) do 3 maja (piątek) 9:00-17:00, a w weekend 4-5 maja od 10:00 do 18:00.

 

Warto do nas zajrzeć by zobaczyć nasze nowości:
✅ nowo otwartą część wystawy stałej Historia Polskiego Lotnictwa Wojskowego po 1945 roku;
✅ dwa egzemplarze samolotu TS-11 Iskra: “Dama” nr boczny 2001, na której załoga ppłk pil. Grzegorz Banaś i ppłk pil. Marek Stechni wykonała ostatni lot szkoleniowy „Iskry” w Wojsku Polskim i Iskra z nr 1612, którą osobiście latał płk pil. dr inż. Waldemar Gołębiowski w czasach, kiedy dowodził 41 Bazą Lotnictwa Szkolnego.
✅ na ekspozycji plenerowej nasza „obsługa naziemna Muzeum” uzbroiła w rakiety powietrze-powietrze samolot myśliwski MiG-23, do obsługi samolotu rządowego Jak-40 na podwoziu „Stara” podjechał LUZES V/D do zasilania systemów AC/DC statków powietrznych, natomiast naszą drogę startową oświetla znowu reflektor lotniskowy APM-90M;

✅ na ekspozycji stałej pojawiły się przedwojenne narty samolotowe – więcej na ich temat zdradzimy już niebawem!

 

Zachęcamy również do skorzystania z oferty naszego sklepiku muzealnego, w którym dostępny jest już przewodnik turystyczny – “Miejsca pamięci i zabytki Dęblina”, który idealnie sprawdzi się podczas majowych wypraw turystycznych! Oprócz tego mamy bogaty wybór pamiątek lotniczych m.in. koszulki i bluzy z historycznymi modelami samolotów TS-11 Iskra, PZL P. 11 czy RWD 5 oraz wiele ciekawych wydawnictw książkowych.

 

Zapraszamy na majówkę w MSP! 🌷🌼🌹