CHWALEBNE DZIEJE LOTNICTWA POLSKIEGO – JAWORZNO 2014

Wrz

Minął weekend obfitujący w wydarzenia lotnicze. Stowarzyszenie Lotników Polski Południowej im. mjr pil. Karola Pniaka d-cy 308 Krakowskiego Dywizjonu Myśliwskiego przygotowało w dn. 21.09.2014, cykliczną już imprezę upamiętniającą Polskich lotników.  Tegoroczne święto lotników było zwieńczeniem XV jubileuszu powstania Kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Loretańskiej – patronki lotników – Kaplicy Pamięci Narodów w Jaworznie.

W mszy koncelebrowanej z ceremoniałem wojskowym, która rozpoczęła tegoroczne święto, swym płomiennym kazaniem ks. Lucjan Bielas podkreślił, że wszelkie wojny i cierpienia z nimi związane są spowodowane przez grzech. Kaplica w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie jest nazywana „Lotniczą Częstochową” i co roku gromadzi seniorów lotnictwa oraz  sympatyków lotniczych.

Muzeum Sił Powietrznych korzystając z zaproszenia SLPP, uczestniczyło w tej niebywałej uroczystości.

Dr Roman Kozłowski – adiunkt Muzeum Sił Powietrznych, przyjął z rąk prezesa Stowarzyszenia, Tadeusza Zemuły piękny obraz malowany techniką olejną, przedstawiający mjr. pilota Antoniego Tomiczka. Obraz ten uchwałą Stowarzyszenia został przekazany by zasilić zbiory naszego Muzeum.

Wszyscy mogli wspólnie się bawić na pikniku lotniczym w parku im. Lotników Polskich, dokąd tuż po mszy, przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej z Bytomia, przemaszerował pochód zaproszonych gości. Na miejscu organizatorzy zadbali o dobrą zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Konkursy dla najmłodszych, koncerty, pokazy tańca, walki wręcz i inne atrakcje.

Gratulujemy udanego pikniku i dziękujemy
k_lot wide_1406279112tablica1- DSC_0430 DSC_0432 DSC_0440 DSC_0444 - Kopia DSC_0445 DSC_0449 DSC_0456 DSC_0464 DSC_0466 DSC_0423
Zdjęcia kaplicy: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3581605,lotnicy-jaworzno-wielkie-swieto-pilotow-na-osiedlu-stalym-zdjecia,id,t.html