III Festiwal Piosenki Lotniczej

Data rozpoczęcia: 07 września 2019 15:00 | Data zakończenia: 07 września 2019 22:00

Zapraszamy w imieniu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na trzecią edycję Festiwalu Piosenki Lotniczej, który odbędzie się 7 września 2019 r w Dęblinie.

Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 60. artystów – amatorów, którzy przybędą z garnizonów z całej Polski, aby rywalizować w dwóch kategoriach: soliści oraz  zespoły wokalne i wokalno instrumentalne, o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Festiwal ma charakter otwarty, artyści wystąpią na plenerowej scenie  tuż przy Muzeum Sił Powietrznych i Pomniku „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”- przy ul. Lotników Polskich 1.

Wyjątkowo zapowiada się finał Festiwalu. O godz. 21.00 odbędzie się koncert –  „Requiem dla Janki” – dedykowany jedynej kobiecie (pilotowi) zamordowanej w Katyniu, Janinie Lewandowskiej, w wykonaniu multiinstrumentalisty, wokalisty  i kompozytora, Józefa Skrzeka, znanego ze współpracy m.in. z zespołem Breakout i Czesławem Niemenem. Wybitnemu Muzykowi towarzyszyć będzie młodzież z zespołu DYWIZJON z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie, a także zespoły SZAROTKI z 5. Batalionu strzelców podhalańskich oraz WILAW z Lotniczej Akademii Wojskowej.

Organizatorami wydarzenia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Klub DG RSZ oraz 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Partnerami festiwalu są Muzeum Sił Powietrznych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Patronat nad festiwalem objęła Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Andrzej Królikowski, kierownik zespołu Dywizjon z OLL, organizator m.in. „Skrzydeł nad Kazimierzem” 2016-2018 oraz „Skrzydeł nad Sandomierzem” 2019.

Zapraszamy!

program:

• 15.00-18.00- przesłuchania konkursowe
  • 19.00 – wręczenie nagród i koncert finałowy
  • 21.00 – koncert REQUIEM DLA JANKI- Józef Skrzek z towarzyszeniem zespołów Dywizjon, Szarotki, Wilaw