Skrzydła nad Sandomierzem

Data rozpoczęcia: 14 września 2019 10:00 | Data zakończenia: 14 września 2019 20:00

14 września 2019 w Sandomierzu zapraszamy na  IV edycję projektu artystyczno-lotniczego z serii „Skrzydła nad…” połączoną z obchodami święta 3. Batalionu Radiotechnicznego. Poszczególne elementy składające się na projekt odbywać się będą na terenie jednostki (odsłonięcie pomnika patrona ppłk. Wiktorowskiego), na rynku głównym (uroczysta msza polowa w intencji Lotników Polskich oraz specjalna, zgodna z ceremoniałem wojskowym zbiórka Jednostki), na bulwarze im. Piłsudskiego (wystawa sprzętu wojskowego, prezentacje promocyjno – edukacyjne  muzeów wojskowych i jednostek lotniczych, a także koncerty) oraz w powietrzu ( pokaz zespołu akrobacyjnego ORLIK z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu).

koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Andrzej Królikowski.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Sandomierskie Centrum Kultury przy współpracy wydawnictwa Kagero.

Muzeum Sił Powietrznych zaprasza do strefy edukacyjnej do Sandomierza- bulwar J. Piłsudskiego.