Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Gala Finałowa Plebiscytu Cumulusy 2023

Data dodania: 19 lutego 2024

Plebiscyt Cumulusy 2023 już za nami. Z olbrzymią przyjemnością możemy zakomunikować, że Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w kategorii „Promotor Lotnictwa – Instytucja” zajęło trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, którzy oddali na nas swoje głosy -nasze Muzeum otrzymało najwięcej głosów publiczności, co stanowi olbrzymie wyróżnienie. Cieszymy się, że doceniają Państwo naszą pracę i działania w zakresie promowania lotnictwa i jego historii! Drugą kategorią, w której nominowane do CUMULUSa było Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie był konkurs filmów lotniczych. W niej startowała nasz produkcja „Bocian nad Tatrami. Historia szybowcowego rekordu wysokości lotu”, w której brał udział ppłk. pil. Jan Tarczoń, nominowany z kolei w kategorii szkolenie lotnicze. Dokumentalny obraz można obejrzeć na naszej stronie.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom w naszej kategorii – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, które zajęło miejsce 2. Składamy również gratulacje wszystkim pozostałym zdobywcom statuetek CUMULUSÓW 2023 oraz organizatorom wspaniałej gali i całego plebiscytu – Fundacja Aviatornia oraz Air Sports Promotion.

 

Udział w plebiscycie i znalezienie się w gronie finalistów to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy, szczególnie, że Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie po raz pierwszy stanęło do walki o statuetkę Cumulusa. Cieszymy się również, że uczestnicy finałowej Gali mieli okazję zapoznać się z naszą wystawą dotyczącą Stanisława Skarżyńskiego i jego przelotu przez Atlantyk. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z uroczystej Gali i, mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

 

fot. K. Kasprzak