AIR SHOW 2023 - Strefa Historyczno-Edukacyjna - podsumowanie

Data dodania: 29 sierpnia 2023
Emocje po Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom już nieco opadły, wróćmy jednak na chwilę i powspominajmy to wydarzenie✈️ .
Trzeba przyznać, że pokazy lotnicze na Air Show 2023 były naprawdę spektakularne i niezapomniane. Zjawiskowe akrobacje lotnicze, ryk potężnych silników i magiczne pokazy nocne – mocnych wrażeń nie brakowało 🤩. Nie brakowało również atrakcji na ziemi – między innymi w  Strefie Historyczno-Edukacyjnej zorganizowanej przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Wystawy, animacje dla najmłodszych, modele samolotów czy fotoplastikon to tylko niektóre z atrakcji, które zostały przygotowane przez nasze muzeum oraz zaprzyjaźnione instytucje i organizacje. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy współtworzyli z nami strefę:
  • Muzeum Wojska Polskiego
  • Muzeum Wojsk Lądowych
  • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Muzeum Lotnictwa w Krakowie
  • Muzeum Obozów Jenieckich
  • Muzeum303
  • 8. Krakowska Baza Lotnictwa Transportowego
  • MuBaBaO – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
  • Mobilne Muzeum Rowerów i nie tylko
  • Miles Magister PL
  • Muzeum MDLot w Pucku
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało stworzyć się miejsce pełne pasji, gdzie nauka łączyła się z zabawą, a historia stawała się fascynującą przygodą, daleką od nudnych podręczników. Mamy nadzieję, że wszyscy odwiedzający to miejsce wyszli z niego bogatsi o nowe, ciekawe doświadczenia i będą dobrze wspominać spotkanie z muzeami w tej, nieco nietypowej, formie.
Air Show 2023 dostarczyło nie tylko adrenaliny i okazji do zobaczenia w akcji różnorodnych typów samolotów i helikopterów, ale też było świetnym miejscem na spotkanie z historią. Bardzo dziękujemy również Agencja Mienia Wojskowego za możliwość stworzenia Strefy Historyczno-Edukacyjnej – był to dla nas zaszczyt wziąć udział w tak niesamowitym przedsięwzięciu, jakim, były Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dwóch dni radomskich pokazów i tego, co działo się naszej Strefie 😊
PS1. Jeśli mieliście Państwo okazję nas odwiedzić – będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się w komentarzu tym, co najbardziej Wam się podobało? 🤗
PS2. Przypominamy, że aż do końca września obowiązuje promocja na bilety do Muzeum Sił dla wszystkich, którzy byli na Air Show! 💸