118 urodziny Pułkownika Paszkiewicza

Data dodania: 22 czerwca 2021

118 lat temu, 22 czerwca 1903 r. w Pawłówce nieopodal Tomaszowa Lubelskiego urodził się płk Stanisław Paszkiewicz, twórca i pierwszy komendant Oficerskiej Szkoły Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie a zarazem patron naszego Muzeum. Pod pamiątkową tablicą złożono dziś okolicznościowe wiązanki, czcząc w ten sposób postać bohaterskiego oficera, kawalera Krzyża Walecznych.

Pułkownika Paszkiewicza upamiętnili pracownicy Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie,  komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. R. Traugutta, płk. Józef Trejder, delegacja Związku Piłsudczyków RP, przedstawiciele Koła nr 18 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz pasjonaci zrzeszeni w Bałtyckim Stowarzyszeniu Miłośników Historii „Perun” w Koszalinie.

Sylwetkę płk Stanisława Paszkiewicza przedstawialiśmy w maju – miesiącu naszego Patrona.

tekst i zdjęcia: Anna Popławska, Marzena Gacek