Zaślubiny w Pucku

Data wydarzenia: 13 lutego 2018

Dęblińska delegacja, złożona z przedstawicieli Muzeum Sił Powietrznych, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego, upamiętniła w Pucku wydarzenia sprzed 98 lat – Zaślubiny Polski z morzem.

Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski, pani Anna Sawińska- sekretarz Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w asyście uczniów OLL – Kamila Wasilewskiego, Mateusza Stępniewskiego, Karola Lepaka i Kamila Kmiecia, złożyli wiązankę pod pomnikiem gen J. Hallera oraz uczestniczyli w mszy świętej, koncelebrowanej przez Metropolitę Gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głodzia. W Porcie Rybackim, przy drewnianym słupie zaślubinowym, wręczono odznaczenia Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Pierścienie Hallera,  złożono okolicznościowe wieńce. Uroczystości towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej oraz Kompania Reprezentacyjna MW.

Przesyłamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego oraz Klubowi 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

zdjęcia: Anna Sawińska/ Marek Padjas