wernisaż: 315 Dywizjon Myśliwski Dębliński

Data rozpoczęcia: 14 sierpnia 2019 11:00 | Data zakończenia: 14 sierpnia 2019 13:30

14 sierpnia 2019 r o godzinie 11.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy: 315. DYWIZJON MYŚLIWSKI „Dębliński”

Wystawa prezentuje zbiór pamiątek i archiwaliów związanych bezpośrednio z dęblińskim dywizjonem i jego personelem, w tym oryginalne zdjęcia, dokumenty należące do lotników, odznaki pilota, pamiątki i przedmioty osobiste, a także dywizjonowe odznaki mundurowe. Unikatowym obiektem jest osobista odznaka nr 277 należąca do Eugeniusza Horbaczewskiego – jednego z najwybitniejszych asów polskiego lotnictwa i patrona 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Ekspozycję uzupełniają plansze informacyjne i prezentacje multimedialne.

wernisaż jest wydarzeniem towarzyszącym uroczystościom z okazji Święta 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1

wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2019 r.