zapraszamy na debatę

Data wydarzenia: 16 kwietnia 2019

24 kwietnia 2019r o godzinie 17.00 zapraszamy do udziału w debacie JAKIEGO MUZEUM POTRZEBUJE DĘBLIN?.

W ramach moderowanej dyskusji zamierzamy poznać oczekiwania środowiska i otoczenia społecznego muzeum, co do realizacji misji dęblińskiej instytucji kultury. Naszym celem, jest wspólne wypracowanie kierunków rozwoju Muzeum Sił Powietrznych – państwowej instytucji kultury prowadzonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Debata będzie jednym z punktów programu Zjazdu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzealników Polskich w Dęblinie.

Debatę poprowadzi Michał Niezabitowski- Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

uczestnicy debaty:

• dr hab. Paweł Hut – dyrektor Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON
  • dyw. pil. Jan Śliwka – Przewodniczący Rady Muzeum, I Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
  • bryg. dr pil. Piotr Krawczyk – Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej
  • płk. pil. Wojciech Pikuła – dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego
  • Beata Siedlecka – Burmistrz Dęblina
  • Stanisław Horoszko – dyrektor Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie
  • Jerzy Brzozowski – dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach
  • Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej
  • Paweł Pawłowski – dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1, (aula)