Zapraszamy do Węgorzyna

Data wydarzenia: 18 lipca 2019

W ten weekend zapraszamy na muzealne stoisko wystawienniczo-edukacyjne do Węgorzyna w województwie zachodniopomorskim. Będziemy prezentować wystawę mobilną „Stulecie polskiego lotnictwa wojskowego”, na naszym stoisku- lotnicza strefa edukacji dla najmłodszych. Piknik służb mundurowych odbywa się w ramach Jubileuszowej XX edycji „Lata z Węgorzem”.

Akcentem patriotycznym są uroczystości pod Pomnikiem Poległych w Służbie Rzeczypospolitej Polskiej oraz pokaz sprzętu służb mundurowych- w niedzielę 21 lipca 2019. W tym roku mieszkańcy oraz goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. stoiska Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina, pokaz statyczny sprzętu 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, Żandarmerii Wojskowej z Oleszna oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenie LATO Z WĘGORZEM potrwa od piątku do niedzieli (19-21 lipca 2019r.). Obfitować będzie w koncerty, turnieje, konkursy sportowe, imprezy integracyjne, atrakcje dla dzieci i dorosłych.  Do tradycji należy poczęstunek węgorzem, czy widowiskowe „Regaty Smoczych Łodzi o Puchar „Perły 27 jezior”. Będzie i ekologicznie i prozdrowotnie. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego a różnorodność pokazów na scenie i usług gastronomicznych sprzyjać będzie doskonałej zabawie. Dzięki bogatemu programowi chętnie odwiedzają Węgorzyno turyści i goście z sąsiednich gmin, powiatów, a nawet województw.

więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Węgorzyno: www.wegorzyno.pl