Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wykład i prezentacja wystawy w Pałacu Potockich, w Radzyniu Podlaskim

Data wydarzenia: 17 listopada 2016

W dniu dzisiejszym 17.11.2016 z inicjatywy Pani dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich oraz dzięki uprzejmości władz Radzynia Podlaskiego, mieliśmy przyjemność zaprezentować radzyńskiej młodzieży wystawę „17 000 Reasons To Remember – 17 000 Powodów by Pamiętać”. Wystawa ta, jak wspominaliśmy już przy innych okazjach, powstała z inicjatywy fundacji Hurricane Of Hearts Dagmary Chmielewskiej w Londynie.

Muzeum Sił Powietrznych jest koordynatorem akcji promowania Biało – Czerwonej Szachownicy w Polsce oraz inicjatorem cyklu wykładów w języku angielskim poświęconych wysiłkowi polskich lotników, w czasie II wojny światowej.gimnazjum-nr-1-im-orlat-lwowskich-przed-wystawa-i-wykladem-17-000-reasons-to-remember

Dzisiejszy wykład odbył się we wspaniałych wnętrzach rezydencji Potockich – perle Radzynia, za co szczerze dziękujemy burmistrzowi miasta.

wyklad-muzeum-sil-powietrznych-w-palacu-potockich-w-radzyniu-podlaskim

…”kto chce jechać do Muzeum Sił Powietrznych? „my-tez-chcemy-jechac-do-muzeum-sil-powietrznychkto-chce-jechac-do-muzeum-sil-powietrznychgrupa-entuzjastow-lotniczych-z-gimnazjum-nr-1-im-orlat-lwowskich-w-radzyniu-podlaskim

Cieszy nas ogromna frekwencja i ciepły odbiór słuchaczy. Dziękujemy za przemiłą gościnę i zapraszamy na otwarcie wystawy „Lotnicy Biało – Czerwonej i Gwieździstego Sztandaru”, już jutro, tj. 18.11.2016 o godz. 11.15 w korpusie głównym Pałacu Potockich.

lotnicy-bialo-czerwonej-i-gwiezdzistego-sztandaru-palac-potockich-w-radzyniu-podlaskim

Sprostowanie: autorami wystawy były organizacje Mapis CIC https://mapis.org.uk/ (wówczas jeszcze Mapis Project CIC), której współzałożycielem jest Piotr Sikora, Aik Saath oraz Muzeum Bentley Priory. Firma eventowa Hurricane of Hearts wypożyczyła wystawę, dostarczyła do Muzeum Sił Powietrznych i koordynowała jej użycie na terenie Polski.

Muzeum Sił Powietrznych przeprasza za wprowadzenie w błąd odbiorców.