Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Włącz historię z Muzeum

Data wydarzenia: 14 grudnia 2018

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie otrzymało Podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON-Włącz Historię! Podczas uroczystej Gali 13 grudnia 2018 r w Teatrze Polskim w Warszawie nastąpiło podsumowanie akcji i wręczenie paczek z kartkami  Powstańcom Warszawskim. Do paczek dołączone zostały również bony o wartości 200 zł w postaci „Świątecznej paczki dla Powstańca”, które finansowo wsparło Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom”.

Od sierpnia do października 2018 r w Muzeum w Dęblinie oraz w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie umieszczone były specjalne skrzynki na pocztówki, które każdy mógł bezpłatnie wypełnić życzeniami dla Powstańca. Do siedziby organizatorów przesłano kartki ze wzruszającymi życzeniami i wyrazami uznania dla bohaterów walk o stolicę w 1944 roku. Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski uczestniczył w Komitecie Honorowym tegorocznej edycji projektu.

Podczas trzeciej edycji wysłano rekordową liczba kartek: 290.544. W imieniu organizatorki akcji- pani Agnieszki Łesiuk-Krajewskiej, serdecznie Państwu dziękujemy za włączenie się do programu i wspólne z nami uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania organizowana od 2016 roku przez Fundację Rosa. W ramach akcji do Powstańców Warszawskich trafiło dotychczas ponad 506 tys. pocztówek, listów i laurek, a także pomoc materialna.