Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wizyta przedstawicieli Alenia Aermacchi w Muzeum Sił Powietrznych

Data wydarzenia: 06 lutego 2014

Dnia 5 lutego br. w Muzeum Sił Powietrznych gościliśmy przedstawicieli włoskiego konsorcjum lotniczego Alenia Aermacchi. Włosi z m. Venegono Superiore zwiedzili ekspozycję muzealną.

W części historycznej zostały wyeksponowane fakty świadczące o polsko – włoskich kontaktach w dziejach polskich sił powietrznych; m.in. zakupy samolotów włoskich Ansaldo w latach 20–tych ub. wieku, powstanie lotnictwa II Korpusu gen. W. Andersa we Włoszech, czy też znaczenie lotniska w Brindisi w niesieniu pomocy powietrznej dla Państwa Podziemnego w kraju i Powstania Warszawskiego w 1944 r. Następnie delegacja zwiedziła wystawę plenerową statków powietrznych i sprzętu lotniczego.

Włosi przybyli do Dęblina 3 lutego br. w celu przeprowadzenia przez polskich specjalistów kontroli oferowanej przez nich konstrukcji samolotu M-346. Jest to II faza oceny oferty, którą włoska firma Alenia Aermacchi S.p.A. przedstawiła w postępowaniu prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia na pozyskanie dla Sił Zbrojnych RP zintegrowanego systemu szkolenia zaawansowanego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA