Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wisła Guide Tour rusza 7 kwietnia

Data wydarzenia: 31 marca 2017

Ponad 50 przewodników turystycznych z całej Polski przez 3 dni będzie poznawać atrakcje turystyczne miasta i gminy Dęblin oraz Powiatu Ryckiego. WISŁA Guide Tour jest pierwszym tego typu spotkaniem adresowanym do środowiska przewodnickiego, pracowników punktów informacji turystycznej i operatorów turystyki, organizowanym w tym regionie województwa lubelskiego.

Spotkanie szkoleniowo- informacyjne trwające od 7 do 9 kwietnia 2017r, organizowane jest w ramach Roku Rzeki Wisły.

Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Przewodnicka Zarządu Głównego PTTK oraz Samorząd Krajowy Przewodników Turystycznych PTTK.

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Dęblin, Powiat Rycki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

WISŁA Guide Tour – to zwrócenie uwagi na bogactwo przyrodnicze, dziedzictwo historyczne i kulturę regionu nadwiślańskiego, w ofertach turystycznych Województwa Lubelskiego. Spotkanie będzie nie tylko integracją międzyprzewodnicką, ale też okazją do wypracowania nowych form współpracy pomiędzy wydziałami promocji miast i gmin, zainteresowanych turystycznym ożywieniem regionu. Właściwie wyszkoleni i dobrze poinformowani przewodnicy stają się najlepszymi ambasadorami regionu.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbędzie się pierwsza część spotkania. Wprowadzeniem będą wykłady związane z pracą przewodników i pilotów wycieczek, połączone ze szkoleniem pracowników punktów informacji turystycznej. Partnerem wydarzenia jest Koło Przewodników PTTK im. „Książąt Czartoryskich” w Puławach.

Program Wisła Guide Tour podzielony został na część wykładową oraz 2 podróże studyjne. O roli przewodnictwa w promocji regionu usłyszymy podczas prelekcji Stanisława Kruk Ołpińskiego – wykładowcy w wyższej szkole bankowej we Wrocławiu, egzaminatora kandydatów na pilotów i przewodników turystycznych.  Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie reprezentować będą: dyrektor Paweł Pawłowski oraz dr Roman Kozłowski.

Warsztaty terenowe będą okazją do poznania zabytków związanych z dziejami polskiego lotnictwa w formie oprowadzania kuratorskiego po wystawach muzeum. Uczestnicy wyruszą w podróż studyjną, podczas której odbędzie się zwiedzanie muzeum twierdzy carskiej w Dęblinie wraz z obiektami cytadeli, bramy lubelskiej, kompleksu Garnizonu Dęblin Lotnisko, Kościoła Piusa V (kaplica lotników), Fortu Mierzwiączka.

Pragniemy poinformować, iż lista uczestników Wisła Guide Tour jest już zamknięta. Duże zainteresowanie wydarzeniem jest dla nas wyraźnym sygnałem, iż spełnia ono oczekiwania i potrzeby środowiska przewodników oraz operatorów turystyki. Wyrażamy nadzieję, iż Państwa aktywne uczestnictwo przyniesie wymierne efekty w promocji i ożywieniu turystycznym Dęblina i na stałe wpisze ten region na mapę podróży turystów krajowych i zagranicznych.

———————————————————————————————————

Informacja organizacyjna: z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i zamknięcie podstawowej listy uczestników, w sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt bezpośredni z Muzeum:

Sekretariat WISŁA Guide Tour

pani Aneta Wąsik

sekretariat@muzeumsp.pl

tel.: 261-519-450 (tel. MON) lub 735-268-735

 

Spotkanie informacyjno- szkoleniowe

WISŁA GUIDE TOUR

Dęblin, 7-9 kwietnia 2017rWisła Gide Tour - Partnerzy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

 

Szczegóły w załącznikach do pobrania w formacie PDF:

Program Wisła Guide Tour (kliknij żeby pobrać)

Mapa dojazdu z Muzeum Sił Powietrznych do miejsca zakwaterowania oraz Twierdzy Dęblin i Fortu Mierzwiączka (mapa google proszę kliknąć)