V. Akademia Modelarska

Data rozpoczęcia: 18 czerwca 2022 11:00 | Data zakończenia: 18 czerwca 2022 17:00

W sobotę 18 czerwca w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się V. edycja Akademii Modelarskiej. Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Dęblina i jest objęte patronatem Burmistrz Miasta- pani Beaty Siedleckiej.

Zapraszamy na warsztaty modelarskie, zarówno miłośników modelarstwa, jak i tych, którzy pragną spróbować swych sił po raz pierwszy.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni modelarze pod kierownictwem Piotra Laskowskiego z klubu ZTS Lublin.  W czasie zajęć nauczymy się, jak poprawnie dopasowywać, składać, sklejać i malować modele. Nauczymy się dbałości o detale oraz sztuki nanoszenia kalkomanii i użycia aerografu.

Zapraszamy szczególnie najmłodszych widzów, dla których może to być pierwsza okazja do zbudowania własnoręcznie modelu. Podczas tegorocznych zajęć osoby bardziej zaawansowane skupią się na modelu samolotu RWD-6, w którym Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura 90 lat temu odnieśli wspaniałe zwycięstwo w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych w 1932 roku, znanych w Polsce pod francuską nazwą Challenge. Dla początkujących przygotowaliśmy modele o różnym stopniu skomplikowania. Modelarstwo to nie tylko nauka poprzez zabawę i uruchamianie wyobraźni, ale przede wszystkim rozwijanie zdolności manualnych i lekcja cierpliwości.

W ramach wydarzenia będziecie Państwo mieli możliwość zapoznać się z zasadami określania pogody w warunkach polowych. Żołnierze rezerwy służący na Polowej Stacji Meteorologicznej będą prezentować jej wyposażenie oraz opowiadać o działaniu stacji. Opowiedzą o tym, jak odczytywać pogodę patrząc na chmury i przy użyciu specjalistycznych przyrządów.

Zapraszamy 18 czerwca 2022 r w godzinach 11.00-17.00

miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1 (hangar techniki lotniczej)

Informacji udziela Kierownik Działu Historii Lotnictwa i Edukacji – pan Jacek Zagożdżon: j.zagozdzon@muzeumsp.pl