Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Trzymamy kurs na historię

Data wydarzenia: 24 sierpnia 2018

Ponad 300 osób uczestniczyło w uroczystym otwarciu wystawy w Muzeum Sił Powietrznych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Narodowym Wojciech Skurkiewicz, I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. pil Jan Śliwka, dowódca Garnizonu Dęblin i 4.SLSz- płk pil. Wojciech Pikuła, Rektor-Komendant WSOSP gen bryg pil dr Piotr Krawczyk oraz dyrektor muzeum Paweł Pawłowski.

Wernisaż był jednym z punktów programu Centralnych obchodów Stulecia Polskiego Lotnictwa wojskowego, jakie odbywają się w Dęblinie w dniach 23-24 sierpnia 2018 roku.

W uroczystości uczestniczyła liczna reprezentacja Wojska Polskiego, przedstawicieli instytucji kultury i samorządu lokalnego, jak i delegacje stowarzyszeń seniorów lotnictwa z kraju i zagranicy.

Podczas wernisażu zaprezentowaliśmy naszym gościom ekspozycję, która w tym roku została poddana istotnym zmianom aranżacyjnym. Jak wspomniał w swoim wystąpieniu pan Grzegorz Korycki z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Muzeum podjęło się heroicznego  wyzwania w szczególnym roku – Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i Stulecia polskiego lotnictwa, zmieniając dotychczasową formę  i sposób prezentacji historii polskich skrzydeł.

fotografie: Filip Idzikowski, Malwina Markiewicz