Szkolenie dla instytucji kultury

Data wydarzenia: 14 lutego 2018

Nowa przestrzeń wirtualna dla instytucji kultury w województwie lubelskim oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych w świetle nowych uregulowań prawnych RODO i promocją działalności kulturalnej, były tematami pierwszego w tym roku szkolenia adresowanego do dyrektorów i menedżerów instytucji kultury naszego województwa.

Część szkoleniowa odbyła się w Kompleksie Wyspa Wisła w Stężycy oraz Hotelu Olivia w Rykach. Organizatorem głównym był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie wraz z Miejskim Domem Kultury w Dęblinie. Partnerami: Miasto Dęblin i Muzeum Sił Powietrznych.

Zwiedzanie dęblińskiego Muzeum było jednym z punktów programu podroży studyjnej, podczas której uczestników szkolenia powitał dyrektor Paweł Pawłowski oraz burmistrz Dęblina- pani Beata Siedlecka.

Instytucje kultury województwa lubelskiego już wkrótce będą mogły prezentować swoją ofertę na wspólnej wirtualnej platformie pn. Wszystko o Kulturze.

Szkolenia dla kadry menedżerskiej instytucji kultury organizowane są raz na kwartał. Najbliższe planowane jest w kwietniu, a gospodarzem spotkania będzie gmina Susiec. Wojewódzki Ośrodek Kultury już wkrótce ogłosi program Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego, którego  druga edycja odbędzie się we wrześniu 2018 roku.