Święto Wojska Polskiego

Data rozpoczęcia: 15 sierpnia 2019 09:00 | Data zakończenia: 15 sierpnia 2019 17:00

Zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw 15 sierpnia 2019 – Święto Wojska Polskiego. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie będzie czynne w godzinach 10.00-18.00.

15 sierpnia 2019- czwartek- od g.15.00-20.00 zapraszamy na nasze stoisko wystawienniczo-edukacyjne w Katowicach- w ramach Centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego. W programie m.in. defilada „Wierni Polsce”: oprócz czołgów, w defiladzie lądowej, zobaczyć będzie można także kołowe transportery opancerzone Rosomak. Będą samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które wykorzystują żołnierze m.in. podczas misji w Afganistanie oraz wiele innych. Pojawi się także sprzęt wojsk sojuszniczych. W defiladzie Wierni Polsce zobaczymy maszerujących żołnierzy wszystkich rodzajów wojsk, a także pododdziały uczelni wojskowych. Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Podniebną defiladę rozpocznie tradycyjnie przelot Zespołu Akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry” w składzie siedmiu maszyn. Następnie pojawią się myśliwce F–16, samoloty TS–11 Iskra, M–28 Bryza, C–295M, C–130, M–346 oraz śmigłowce Mi–2, W–3 Sokół, Mi-17 i Mi – 8. Nie zabraknie także samolotów przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie: G550 oraz B737, które przelecą w eskorcie myśliwców.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Czekamy na Was 15 sierpnia w Katowicach

15 sierpnia 2019- w godzinach 15.00-19.00 zapraszamy na PIKNIK W MUNDURZE w Koszalinie.
Wydarzenie organizowane przez Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii Perun oraz nasz oddział- Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej zaprasza w godzinach 12.00-19.00

W programie pikniku:
– zwiedzanie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej,
– pokazy ratownictwa drogowego,
– prezentacja grup rekonstrukcji historycznej,
– prezentacja stoisk Straży Pożarnej, Policji, WKU, MOP Kołobrzeg,
– prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego,
– poczęstunek wojskową grochówką,
– strzelnica ASG,
– konkursy dla dzieci i dorosłych,
– wystawa filatelistyczna „Losy Polaków” – M. Wawrzynkowski
– koncert orkiestry wojskowej i pokaz musztry paradnej,