Święto 34. Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej

Data wydarzenia: 05 maja 2018

Zapraszamy wszystkich serdecznie na stoisko Muzeum Sił Powietrznych, na Placu Wolności w Białej Podlaskiej 6 maja. Zaprezentujemy Państwu wystawę „Początki polskiego lotnictwa wojskowego”, dostępny będzie najnowszy numer Biuletynu „Pod dobrymi skrzydłami”, a najmłodsi (choć nie tylko) będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenia lotnicze.

Miejskie Obchody Święta 34. Pułku Piechoty

6 maja 2018 r. / Biała Podlaska

10.00 – 11.00 / ul. Warszawska

UROCZYSTOŚCI MIEJSKIE PRZED POMNIKIEM 34. PUŁKU PIECHOTY

– hymn państwowy

– wystąpienie Ministra Obrony Narodowej oraz Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej

– poświęcenie i przekazanie repliki sztandaru 34. pułku piechoty

– salwa honorowa i złożenie kwiatów pod pomnikiem

11.00 – 11.30 / ul. Warszawska – ul. Zamkowa – ul. Narutowicza

Przemarsz do kościoła św. Antoniego (ul. Narutowicza 37) w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina oraz Orkiestry Wojskowej z Siedlec.

11.30 – 12.30 / kościół św. Antoniego

Msza św. w intencji ojczyzny

12.30 – 12.50 / ul. Narutowicza – ul. Zamkowa – ul. Warszawska – Plac Wolności

Przemarsz w asyście Kompanii Reprezentacyjnej 23. Batalionu Lekkiej Piechoty oraz Orkiestry Wojskowej z Siedlec.

13.00 – 14.00 / Plac Wolności

Przysięga 23. Batalionu Lekkiej Piechoty i defilada wojskowa

14.00 – 17.00 / Plac Wolności

PIKNIK WOJSKOWY

Koncert orkiestry wojskowej w Siedlcach z udziałem solistów Studia Wokalnego „Brevis”

soliści: Marta Magdalena Wójtowicz, Marcin Olesiejuk; dyrygent: kpt. Dariusz Kaczmarski; konferansjer: Mariusz Orzełowski

W Programie koncertu wybrzmią największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej – między innymi: wiązanka melodii filmowych (Kariera Nikodema Dyzmy, Va Bank), Sutra z repertuaru zespołu Sistars a także wiązanka utworów Michaela Jackona i Zamigotał świat grupy Varius Manx oraz wiele innych.

Koncert laureatów konkursu „Biało-czerwona piosenka”

Usłyszymy takie utwory jak: Taki kraj, Biały krzyż, Powrócisz tu, Kolęda Warszawska, Idę walczyć mamo i Siwy mundur w wykonaniu Aleksandry Leonarcik, Juli Hryciuk oraz duetu: Zofii Sudewicz i Wiktorii Zielińskiej.

W programie także: pokaz samoobrony, konkurs wiedzy wojskowej, pokaz walki wręcz z bronią, pokaz umiejętności psa służbowego.

Inne atrakcje: pokaz grupy rekonstrukcyjnej, pokaz musztry w wykonaniu klas mundurowych Akademickiego LO pod kierownictwem ppłk Artura Arteckiego.

Wystawa sprzętu wojskowego: czołg Leopard, haubica Goździk, quady, jelcz 422,32, star 266M2, WOP, motocykl, symulator jazdy, samochody i psy służbowe.

A także wesołe miasteczko, dmuchańce, wojskowa grochówka, stoisko nauki celowania z broni, konkurs plastyczny, stoiska służb mundurowych.

Program oraz zdjęcie wyróżniające za http://www.bialapodlaska.pl