Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Spotkanie z amerykańskim astronautą

Data wydarzenia: 09 października 2016

We Wrocławiu miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne. Za sprawą Adama Biska – właściciela Hotelu Kosmonauty w Operze Wrocławskiej odbył się CHOPIN the Space Concert ze specjalnym udziałem amerykańskiego astronauty George D. Zamka. Pomysłodawcą SPACE CONCERT jest Adam Ustynowicz, który zrealizował ten unikalny projekt w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina.

W porozumieniu z załogą misji kosmicznej „Endeavour”, której członkiem był polskiego pochodzenia astronauta George Zamka, utwory pianisty odtwarzane były na pokładzie. Zarejestrowany przez kamery materiał stanowi niesamowite widowisko i prawdziwe przeżycie muzyczne.

george-zamka-amerykanski-astronauta-09-10-2016-wroclaw

Utwory Chopina wykonał Karol Radziwonowicz

koncert-w-operze-wroclawskiej fot. Hotel Kosmonauty – Wrocław,http://domkosmonauty.com/podstrona-15.html

Z amerykańskim astronautą mieliśmy okazję spotkać się osobiście w Hotelu Kosmonauty, gdzie George Zamka wkopywał swego dęba w alei zasłużonych.

ekipa-hotelu-kosmonauty-i-muzeum-sil-powietrznych-z-georgem-zamka-amerykanskim-astronautageneral-ryszard-hac-adam-bisek-i-amerykanski-astronauta-george-zamka-wkopanie-debu-wroclaw

Georgowi Zamka gratulował generał Ryszard Hać, który swojego dęba miał przyjemność wkopać w czasie tegorocznej „Gali Złotej Lotki”.

Panu Adamowi dziękujemy za gościnę i życzymy kolejnych sukcesów oraz równie znamienitych gości.