Spotkanie absolwentów promocji 65

Data wydarzenia: 26 września 2015

Mieliśmy przyjemność gościć grono przesympatycznych absolwentów WOSL promocji 65. Lotnicy wraz z osobami towarzyszącymi zostali przyjęci przez dr. Andrzeja Szmanię z-ca dyrektora, który osobiście zapoznał gości z dokonaniami naszej placówki w zakresie kultywowania tradycji lotniczych. Seniorzy podzielili się z nami swymi cennymi doświadczeniami i obiecali pomoc we współtworzeniu przyszłej ekspozycji stałej. Dzięki współpracy ze środowiskami seniorów i kombatantów lotniczych możliwe jest wykonywanie naszej podstawowej funkcji muzealnej. Pamięć o lotniczych dziejach przechowywana w historiach osób bezpośrednio z nimi związanych stanowi dla nas cenne źródło, którego przecenić nie można w żaden sposób.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na ręce dr. Szmani, gen. bryg. pil. Mieczysław Walentynowicz przekazał książki lotnicze, które zasilą nasze archiwum i przyszłą czytelnię

Dziękujemy za refleksje i zapraszamy ponownie