Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Spacer z przewodnikiem szlakiem historii Dęblina

Data rozpoczęcia: 22 lutego 2020 10:00 | Data zakończenia: 22 lutego 2020 15:00

Muzeum Sił Powietrznych oraz Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zapraszają na spacer historyczny – rajd pieszy szlakiem historii Dęblina.

W sobotę 22 lutego 2020 r. o godz. 10.00 wyruszymy wspólnie z przewodnikami by poznać dziedzictwo historyczne i przyrodnicze naszej małej ojczyzny. Rekonesans krajobrazowy będzie okazją do poznania pracy przewodników turystycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych.

Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców oraz nauczycieli, studentów i uczniów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o regionie.

 

 

PROGRAM

Zbiórka g. 9.45 – Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – zwiedzanie nowych wystaw

Trasa: Muzeum Sił Powietrznych – Obiekty historyczne Szkoły Orląt, Lotniskowa wieża ciśnień,  Rektorat LAW, – Cytadela Twierdzy Dęblin – Muzeum Twierdzy Dęblin- Brama Lubelska- powrót pod Muzeum Sił Powietrznych.

Na zakończenie planowane jest ognisko na terenie 1 Batalionu Drogowo Mostowego- krąg ogniskowy (prowiant we własnym zakresie)

Planowane zakończenie rajdu – g.14.30

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

Informacje organizacyjne:

Zapisy do dnia 20 lutego 2020 r.

na adres email : sekretariat@muzeumsp.pl   lub telefonicznie : 261-519-450

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko z opiekunami

Rajd ma charakter aktywnego spaceru po terenie, prosimy uczestników o zadbanie o ubiór i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych i terenowych. Prowiant we własnym zakresie.

 

Partnerzy: Towarzystwo Przyjaciół Dęblina, Lotnicza Akademia Wojskowa, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, 41 baza Lotnictwa szkolnego, 1 Batalion Drogowo-Mostowy

 

 

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.