Służymy Niepodległej

Data rozpoczęcia: 10 listopada 2019 11:00 | Data zakończenia: 10 listopada 2019 17:00

10 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w 34 miastach Polski odbędą się pikniki „Służymy Niepodległej”. Będzie to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikników jest m. in. prezentacja sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, kino frontowe, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. Pikniki w całej Polsce zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

W tym roku po raz pierwszy warszawskim obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Edukacyjna Gra Historyczna „Wojsko Niepodległej 1914 – 1939” przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Już dziś zachęcamy wszystkich, aby pobrać Kartę Uczestnika w Centralnej Bibliotece Wojskowej (ul Ostrobramska 109), a następnie wykonać cztery zadania, które dotyczą historii oręża polskiego z okresu 6 sierpnia 1914 r. – 31 sierpnia 1939 r. Karty będą wydawane od 8 listopada. Finał Edukacyjnej Gry Historycznej odbędzie się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!

10.11.2019 w godzinach 11.00-17.00 Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady” przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.

Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada 2019r w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza

mapa pikników: www.gov.pl