• /
  • /

Prelekcja pod tytułem „Zbrodnia katyńska i próby jej propagandowego wykorzystania przez Niemców”

Data rozpoczęcia: 19 kwietnia 2023 12:00 | Data zakończenia: 19 kwietnia 2023 14:00

W ramach XII Dęblińskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej we wtorek, 19 kwietnia o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Sił Powietrznych na prelekcję pod tytułem „Zbrodnia katyńska i próby jej propagandowego wykorzystania przez Niemców”, którą przedstawi Renata Lesiakowska, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.

Po prelekcji, ok. godz. 13.00, dla upamiętnienia 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w Bramie Pamięci Muzeum Sił Powietrznych zostaną zapalone Smoleńskie Znicze Pamięci, które uroczyście złożymy przed tablicą pamiątkową ku czci ofiar i pomnikiem gen. pil. Andrzeja Błasika.

To wydarzenie historyczne jest kontynuacją XII Dęblińskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, organizowanych przez parafię rzymskokatolicką pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

WIECZNA PAMIĘĆ OFIAROM ZBRODNI KATYŃSKIEJ I OFIAROM LOTNICZEJ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ!