Polska Walcząca - otwarcie wystawy

Data wydarzenia: 24 marca 2016

Dnia 24 marca 2016 r. o godz. 12.00 w Muzeum Sił Powietrznych odbyło się otwarcie wystawy POLSKA WALCZĄCA stworzonej przez oddział gdański Instytutu Pamięci Narodowej, eksponowanej w naszej placówce dzięki inicjatywie Klubu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz Klubu Uczelnianego WSOSP.

Polska Walcząca plakat.

Wystawę otworzył dyrektor muzeum gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszard Hać oraz przedstawiciel lubelskiego oddziału IPN Pan Michał Durakiewicz.

Otwierający wystawę_ gen. bryg (R) pil. inż. Ryszard Hać oraz przedstawiciel IPN o. Lublin_ Michał Durakiewicz

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców Dęblina, jak również mediów publicznych.

Zainteresowani wystawą

Wśród pierwszych zwiedzających znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionej uczelni: płk nawig. dr Andrzej Marciniuk –Szef Katedry Nauk Ogólnokształcących, dr inż. Michał BUREK – Prorektor WSOSP ds. kształcenia i studenckich oraz studenci koła naukowego historii WSOSP

Płk nawig. dr Andrzej Marciniuk_dr inż. Michał BUREK_gen. bryg. pil. Ryszard Hać_studenci koła naukowego historii WSOSP

Pan Henryk Wiejak – v-ce przewodniczący Rady Miasta Dęblin w rozmowie z dyrektorami muzeum: Ryszardem Haciem i dr. Andrzejem Szmanią

Płk. dr Andrzej Szmania_ v-ce przewodniczący Rady Miasta Dęblin Henryk Wiejak_gen. bryg. (R) pil. Ryszard Hać

Inicjator wystawy Szef Klubu Uczelnianego WSOSP mjr Mirosław Michaluk wraz z pomagającymi przy wystawie przedstawicielami 13 Świętokrzyskiego Korpusu Polskich Drużyn Strzeleckich.

13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich oraz inicjator wystawy Szef KU WSOSP mjr Mirosław Michaluk

Przedstawicielka koła naukowego historii WSOSP w rozmowie z Panem Henrykiem Wiejakiem i Panią Anną Sawińską – społecznie zaangażowaną w pracę Klubu 4 SLSz i osobiście w otwarcie wystawy.

Wystawa dostępna jest w holu ekspozycyjnym naszej placówki. Zapraszamy.