• /
  • /

Otwarcie nowej części wystawy stałej "HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO po 1945" roku oraz premiera przewodnika turystycznego “Miejsca pamięci i zabytki Dęblina”

Data rozpoczęcia: 25 kwietnia 2024 14:00 | Data zakończenia: 25 kwietnia 2024 17:00

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

ma zaszczyt zaprosić na otwarcie nowej części wystawy stałej

HISTORIA POLSKIEGO
LOTNICTWA WOJSKOWEGO
po 1945 roku

w której zapoznamy Państwa z głębokimi przemianami jakie przeszło polskie lotnictwo wojskowe od zakończenia II WŚ, przez proces formowania struktur pokojowych, funkcjonowanie w Układzie Warszawskim, po pierwsze próby współpracy z armiami NATO i ugruntowaną 25 letnią obecnością pozycję w strukturach tego Sojuszu.

oraz premierę przewodnika turystycznego

“Miejsca pamięci i zabytki Dęblina”

25 kwietnia 2024 r.

Wstęp wolny!

“Miejsca pamięci i zabytki Dęblina” to przewodnik turystyczny wydawnictwa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, który został przygotowany z okazji 70-lecia nadania praw miejskich miastu.

Publikacja opisuje najważniejsze z punktu widzenia historii naszej miejscowości formy jej upamiętnienia, podając zwięzłe informacje o ludziach, ich czynach i ważnych wydarzeniach im towarzyszących. Zawiera bogaty zbiór zdjęć współczesnych i historycznych. Przewodnik autorstwa pracowników MSP, powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta, wypełniając lukę wydawniczą.

Jego oficjalna premiera nastąpi już w najbliższy czwartek o godzinie 14:00 wraz z otwarciem nowej części wystawy stałej HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO po 1945 roku.

Przygotowania do otwarcia wystawy trwają ☺️🛩️ co się na niej znajdzie? Uchylamy rąbka tajemnicy… 🧐