Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Obchody 77. rocznicy bitwy pod Barakiem

Data wydarzenia: 07 września 2016

W dniu dzisiejszym, w Szydłowcu zainaugurowane zostały obchody 77. rocznicy bitwy pod Barakiem, na które zostaliśmy zaproszeni w czasie Salonu Obronnego w Kielcach.

Bitwa została stoczona w dniach 07-08 września 1939 roku pomiędzy niemiecką 2 Dywizja Lekką a polską 36 Dywizją Piechoty Rezerwową z Armii „Prusy”, utworzoną w ramach mobilizacji z jednostek Brygady KOP „Podole” z Czortkowa.

Uroczystości odbyły się na miejscowym Cmentarzu Parafialnym, gdzie na kwaterze wojennej pod pomnikiem poległych żołnierzy Września 39′, pod patronatem Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza przeprowadzony został apel poległych.

uroczystosci-77-rocznicy-bitwy-pod-barakiem-dyrektor-zespolu-szkol-im-korpusu-obrony-pogranicza-w-szydlowcu-otwiera-uroczystoscuroczystosci-77-rocznicy-bitwy-pod-barakiem-orkiestra-morskiego-oddzialu-strazy-granicznej-kompania-reprezentacyjna-strazy-granicznej-z-nowego-sacza-poczty-sztandaroweuroczystosci-77-rocznicy-bitwy-pod-barakiem-warta-honorowa-przy-pomniku-zolnierzy-wrzesnia-na-kwaterze-wojennej-cmentarza-parafialnego-w-szydlowcu