Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Noworoczne spotkania z Muzeum

Data wydarzenia: 12 stycznia 2018

Rok 2018 rozpoczęliśmy od noworocznych wizyt w jednostkach Wojska Polskiego, towarzysząc programowi artystycznemu przygotowanemu przez Andrzeja „Cypisa” Królikowskiego i zespół Dywizjon 32 z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Zespół prezentował kolędy i pastorałki oraz pieśni patriotyczne. Wspólnie z Dywizjonem 32 w występach uczestniczyły trzy solistki pod kierownictwem pani Moniki Kubiś-Arbuz, reprezentujące Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym.

Przez dwa dni gościliśmy w Powidzu i Świdwinie. We wtorek 9 stycznia nasza delegacja odwiedziła Powidz – siedzibę 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, prezentując się na scenie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Do Powidza zespół został zaproszony przez dowódcę 3. SLT płk. pil. Krzysztofa Walczaka. W imieniu dowódcy bazy, grupę przywitał zastępca dowódcy płk dr pil. Krzysztof Cur.

10 stycznia udaliśmy się do Świdwina. Występ odbył się w Klubie 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, a wokalistów przywitał dowódca 1. SLT, płk dypl. pil. Ireneusz Starzyński oraz dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Karol Jędraszczyk.

Podczas obu koncertów, na muzealnym stoisku prezentowaliśmy nasze wydawnictwa, m.in. najnowszy numer biuletynu muzealnego „Pod dobrymi skrzydłami”oraz opowiadaliśmy o działalności naszej placówki…