Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Narodowe Święto Niepodległości w Mirosławcu

Data wydarzenia: 12 listopada 2016

Delegacja Muzeum Sił Powietrznych została zaproszona przez Burmistrza miasta Mirosławiec do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody, przy asyście Kompanii Reprezentacyjnej  i Orkiestry Wojskowej, rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę oraz uroczystym capstrzykiem na Placu Lotników. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście wysłuchali płomiennego kazania oraz modlitwy za pomyślność lotników, z którymi Mirosławiec jest nierozłącznie związany. 

orkiestra-wojskowa-narodowe-swieto-niepodleglosci-w-miroslawcu-11-11-2016

Pełni zadumy udaliśmy się do Ośrodka Kultury na Wieczornicę – koncert najpiękniejszych arii i duetów miłosnych z operetek i musicali w wykonaniu solistów Opery Krakowskiej.

koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016

Joanna Steczek rozpoczęła koncert Pożegnaniem Ojczyzny – jednym z najbardziej rozpoznawanych na świecie polonezem fortepianowym w tonacji a-moll, autorstwa Michała Kleofasa Ogińskiego. Długo można by się rozpisywać nad kunsztem wykonania, rzeknę jedynie, że karmą dla duszy było wsłuchiwanie się w każdy dźwięk jaki wydobywała Pani Joanna ze swego instrumentu. Kiedy wydawało się, że poprzeczka już została wysoko zawieszona,  z każdym kolejnym utworem artystka wchodziła na coraz wyższe poziomy wirtuozerii. 

Zanim jeszcze dobrze przebrzmiały dźwięki poloneza na scenie pojawiła się sopranistka Iwona Socha w przepięknej kreacji, nie tylko muzycznej.

 joanna-steczek_iwona-socha_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016joanna-steczek_iwona-socha_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016-2

Gdy ostatnia róża zwiędła to kompozycja Ignacego Jana Paderewskiego, piękna, nostalgiczna pieśń ze słowami Adama Asnyka, którą Iwona Socha wykonała chwytając za serca słuchaczy. Czar głosu, ekspresja i niebywała uroda solistki pozostaną przemiłym wspomnieniem na długo wyrytym w pamięci.

Głosem męskim a zarazem konferansjerem koncertu był znany dobrze mirosławieckiej widowni tenor Adam Sobierajski, którego partie męskie rozpaliły płeć piękną widowni Ośrodka Kultury.

adam-sobierajski_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016

Ni słowa, ni obraz nie oddadzą emocji tego wieczoru.

Okiem swym staraliśmy się uchwycić choćby ekspresję i klimat, jaki nam towarzyszył…

joanna-steczek_iwona-socha_adam-sobierajski_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016joanna-steczek_iwona-socha_adam-sobierajski_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-20162iwona-socha_adam-sobierajski_koncert-niepodleglosciowy-miroslawiec-11-11-2016

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, gratulujemy koncertu i życzymy dalszych sukcesów.