Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

najlepsi przewodnicy nagrodzeni

Data wydarzenia: 10 grudnia 2018

W sobotę 8 grudnia poznaliśmy zwycięzców konkursu pt. Aktywny Przewodnik Turystyczny” na najaktywniejszego przewodnika turystycznego wprowadzającego grupy zorganizowane do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w 2018 roku. Na podium stanęli: pan Janusz Zajdzik (I miejsce), pan Romuald Zalewski (II miejsce) i pan Ryszard Mikulski (III miejsce). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Muzeum Sił Powietrznych oraz Urząd Miasta w Dęblinie. Ponadto zdobywca I miejsca otrzymał nagrodę główną w postaci vouchera ufundowanego przez Ośrodek Wypoczynkowy OLYMP w Kołobrzegu.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas „Przewodnickich Mikołajek”. W programie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami Sektorowej Rady ds Kompetencji „Turystyka” w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, które zaprezentowali przedstawiciele Rady: Małgorzata Rafał i Józef Ratajski. Dyrektor Paweł Pawłowski podsumował rok turystyczny w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz uhonorował pamiątkowymi dyplomami mecenasów kultury, którzy w tym roku szczególnie wsparli działania statutowe naszej instytucji: panią Burmistrz Dęblina- Beatę Siedlecką, pana Damiana Majsaka -Prezesa Kagero Publishing, mjr. Mirosława Michaluka- Prezesa Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oddział w Dęblinie oraz pana Rafała Grzankę- pasjonata lotnictwa i modelarza.

W drugiej cześć spotkania nasi goście mieli okazję zwiedzić wystawy muzealne z kuratorami.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu, oraz Mecenasom gratulujemy i dziękujemy za wspieranie Muzeum Sił Powietrznych.

Konkurs dla przewodników będzie kontynuowany również w roku 2019- zapraszamy serdecznie do udziału!

zdjęcia: Lotnicza Warszawa