Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Muzeum wyróżnione

Data wydarzenia: 08 października 2018

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie otrzymało wyróżnienie w XVI edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018” w kategorii „obiekt”.  Nagrody dla najatrakcyjniejszych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych zostały wręczone podczas IX Lubelskiej Gali Turystyki 5 października 2018 r w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie.

Spośród 33 zgłoszonych do konkursu propozycji, kapituła złożona z ekspertów z zakresu turystyki, dokonała wyboru pięciu wyróżnień, a trzem pierwszym miejscom przyznano rekomendację do etapu ogólnopolskiego „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Nominacja do Złotego Certyfikatu POT trafiła do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż 5 lubelskich muzeów, co potwierdza tezę, iż placówki muzealne są ważnymi kreatorami produktów turystyki kulturowej i organizatorami wydarzeń, które wspierają rozwój turystyki regionów.

I miejsce – Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie

II miejsce – Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

III miejsce – Hotel Zamek Janów Podlaski

nagroda internautów – Lato z Pasją w Zamościu

Wyróżnienia:  Święto Wina na Zamku w Janowcu (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym), Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ w Zamościu, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Józefów na Roztoczu – gmina przyjazna rowerzystom, Rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim.

 

Organizatorem konkursu i Gali była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

zdjęcie wprowadzające: Krzysztof Mazur/Dziennik Wschodni