Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Muzeum Sił Powietrznych wyróżnione Znaczkiem Turystycznym.

Data wydarzenia: 18 stycznia 2016

Od dnia 18.01.2016 r. w naszej placówce dostępny jest Znaczek Turystyczny, którym muzeum zostało wyróżnione. Określa on kolejną atrakcję na turystycznej mapie Polski. Każde miejsce wyróżnione Znaczkiem otrzymuje swój unikalny wzór graficzny i numer, co pozwala na bardzo ciekawą grę kolekcjonerską połączoną z turystyczną eksploracją kraju i świata. Nasz znaczek posiada nr 577.

Każdy znaczek jest unikalny, wypalany na drewnianym krążku bez użycia barwników, farb, lakierów – jest w 100 % ekologiczny. Grafika to unikalne dzieło sztuki, wypalana przy pomocy rozgrzanej, metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny, bardzo trwały wizerunek, odczuwalny także w dotyku. Pierwsze znaczki wypalane były ręcznie, przy pomocy lutownicy.

Idea Znaczka Turystycznego zrodziła się w Czechach i w krótkim czasie opanowała inne kraje: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Słowenia, Rumunia, Holandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Chorwacja, USA oraz oczywiście Polskę.  Na dzień dzisiejszy /dane z 10 grudnia 2015 r./ istnieje w całej Europie, USA       i Rosji ponad 4633 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

W przyszłości postaramy się uatrakcyjnić grę wprowadzając dla kolekcjonerów dodatkowe atrakcje.