Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Museum Guide Tour w Dęblinie

Data rozpoczęcia: 21 lutego 2021 11:00 | Data zakończenia: 21 lutego 2021 15:00

Zwiedzaj Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie z Przewodnikiem z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

niedziela, 21 lutego 2021 roku

 

Specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego proponujemy zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w formie zorganizowanej wizyty i poznawania historii lotnictwa z towarzyszeniem przewodnika muzealnego.

Przewodnik będzie czekał na zwiedzających o godzinie 11.00 ( oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 12.00) oraz o godzinie 14.00 (oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 15.00).

 

Co zobaczymy z przewodnikiem:

 

Skorzystanie z tej formy zwiedzania, wymaga dokonania wcześniej rezerwacji, tel. 261 519 462, e-mail: rezerwacja@muzeumsp.pl

(prosimy o kontakt: od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-15.00). Zapisy przyjmujemy do 19 lutego 2021r.

następnie: przyjdź do muzeum, kup bilet wstępu i dołącz do grupy. Oprowadzenie po ekspozycji będzie bezpłatnym  dodatkiem do biletu wstępu.

 

z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, maksymalna ilość osób w grupie: 10 osób

 

Wystawy w Muzeum otwarte będą w godzinach 9.00-16.00

Muzea odgrywają rolę pośredników między dziedzictwem przeszłości a widzami, próbując pokonać dystans czasowy i kulturowy. To właśnie w Muzeum publiczność spotyka się z dziedzictwem oraz jego interpretacją skierowaną do możliwości i potrzeb odbiorcy. W tej interpretacji i zaspokojeniu potrzeby ciekawości i poszerzenia wiedzy pomagają muzealni przewodnicy- edukatorzy.

Dzień Przewodnika daje możliwość do bliższego spotkania z publicznością, a publiczności z kolei pozwala zapoznać się w znacznie szerszym niż zazwyczaj zakresie z zadaniami i specyfiką pracy przewodników muzealnych.

W dobie pandemii i znacznego ograniczenia ruchu usług turystycznych, pragniemy dać możliwość turystom kontaktu z przewodnikami na co dzień oprowadzającymi widzów w Muzeum.

Nowe otwarcie muzeum to okazja do szerszego i bezpośredniego kontaktu z realnymi obiektami historycznymi, poza wirtualną rzeczywistością.

 

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.