Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Minął rok 2013

Data wydarzenia: 21 stycznia 2014

Drodzy czytelnicy. Początek roku jest okazją do podsumowań roku minionego.

Był on dla nas bardzo pracowity i zaowocował wzrostem zainteresowania naszą placówką. Wzrosła liczba zwiedzających, jak i odwiedzających stronę internetową. Zanotowaliśmy ponad 78 tys. wejść na naszą stronę. Tak duże zainteresowanie Państwa jest powodem do satysfakcji.

W 2013 roku poszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży szkolnej. Lekcje muzealne cieszą się dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w roku bieżącym.

W roku obecnym zaprezentujemy kolejne wystawy. W tym celu prowadzimy szeroko zakrojone prace budowlane.

Naszą kluczową inwestycją jest rozbudowa siedziby  Muzeum. Rozpoczęliśmy ją
w zeszłym roku. Do końca 2014 roku planuje się realizację stanu surowego zamkniętego nowego skrzydła oraz rozpoczęcie przebudowy budynku, w którym obecnie znajduje się wystawa stała.

Drugą, ważną inwestycją jest budowa hangaru. Możecie już Państwo dostrzec zarys dobudowanego skrzydła modernizowanego budynku i konstrukcję hangaru. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie roku będziemy mogli zaprezentować wystawę silników lotniczych w nowym obiekcie.

 

Plac budowy budynku MSP i hangaru, od strony północnej 16.11.2013 r.Plac budowy budynku MSP i hangaru, od strony północnej 16.11.2013 r.

Fundamenty rozbudowywanego budynku MSP, w tle hangar 13.01.2014 r.Fundamenty rozbudowywanego budynku MSP, w tle hangar 13.01.2014 r.

Konstrukcja hangaru, widok od strony wschodniej 13.01.2014 r.Konstrukcja hangaru, widok od strony wschodniej 13.01.2014 r.

Zdjęcie podsumowanie 3Hangar, widok od strony zachodniej 13.01.2014 r.

Wizualizacja przebudowy głównego budynku MSP. Elewacja północna i wschodnia.Wizualizacja przebudowy głównego budynku MSP. Elewacja północna i wschodnia.

Wizualizacja przebudowy głównego budynku MSP. Elewacja wschodnia.Wizualizacja przebudowy głównego budynku MSP. Elewacja wschodnia.

Hangar. Elewacja północno - wschodnia.Hangar. Elewacja północno – wschodnia.

Oddział Zamiejscowy Koszalin - przekrój.Oddział Zamiejscowy Koszalin – przekrój budynku.

Oddział Zamiejscowy Koszalin - zagospodarowanie terenu rycina.Oddział Zamiejscowy Koszalin – zagospodarowanie terenu.