Międzynarodowy Dzień Muzeów w Koszalinie

Data rozpoczęcia: 15 maja 2021 | Data zakończenia: 16 maja 2021

Po długim czasie zamknięcia, Dzień Muzeów będzie okazją do bezpośredniego spotkania z publicznością i  odkrycia muzeum na nowo.

Zapraszamy do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie i odkrycia na nowo naszych wystaw stałych i czasowych. Weekend 15-16 maja to także czas na spotkanie z patronem muzeum- pułkownikiem Stanisławem Paszkiewiczem – pierwszym Komendantem Oficerskiej Szkoły Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów ICOM, któremu w tym roku patronuje hasło: Przyszłość muzeów: „Odzyskaj i wyobraź sobie na nowo” –  które jest zaproszeniem do wyobrażania sobie i dzielenia się nowymi praktykami tworzenia wartości, nowymi modelami biznesowymi dla instytucji kultury w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla aktualnych wyzwań społecznych, ekonomicznych i środowiskowych.

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum i poznania niezwykłej biografii  naszego patrona i historii szkolnictwa wojskowego w Koszalinie oraz uzbrojenia i sprzętu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej.

Polecamy:

Wystawa stała: Historia polskiej broni przeciwlotniczej

Wystawy czasowe:

• 100 lat Wiktorii Warszawskiejekspozycja przygotowana w 100.lecie Bitwy Warszawskiej.
  • Symbole żołnierskiej tradycji zaklęte w ryngrafach i pamiątkowych grawertonach- kolekcja pamiątek zgromadzonych przez gen. broni (R) Michała Sikorę
  • W obronie polskiego nieba – Wrzesień 1939 –nawiązująca do wydarzeń związanych z  wybuchem II wojny światowej

Dodatkowo- wejście do samolotu Jak-40

15-16.05.2021 (sobota-niedziela), w godzinach 10.00-16.00

MUZEUM OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ W KOSZALINIE, ul. Wojska Polskiego 70

Uwaga : Podczas zwiedzania prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekcję rąk, używanie maseczek ochronnych wewnątrz budynków oraz zachowywanie bezpiecznej odległości.

Liczba osób przybywających na wystawach jest ograniczona ze względu na stan epidemii wirusa SARS Cov-2.