Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Lotniczy Dęblin w starych fotografiach.

Data wydarzenia: 13 listopada 2014

W dn. 13 listopada 2014 r w Pałacu Jabłonowskich – obecnie siedzibie Rektoratu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, podczas oficjalnych uroczystości z okazji 60 – lecia nadania praw miejskich Dęblinowi, po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana została najnowsza wystawa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

„Lotniczy Dęblin w starych fotografiach” to prezentacja wydarzeń z bogatej historii Ziemi Dęblińskiej oraz miasta, którego nazwa rozpoznawana jest wśród miłośników lotnictwa na całym świecie. Historia Dęblina to także dzieje Twierdzy Iwangorod, Ireny i okolicznych miejscowości, które z czasem znalazły się w  granicach miasta Dęblin. To historia blisko 90 letniej „Szkoły Orląt”, która kształci kadry polskiego lotnictwa wojskowego po dziś dzień.

Dnia 7 października 1954 roku, Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów gromadzie Dęblin w ówczesnym powiecie garwolińskim, w województwie warszawskim, nadano prawa miejskie.

DSC_0154Lotniczy Dęblin w Starych FotografiachLotniczy Dęblin w Starych fotografiach 3Lotniczy Dęblin w Starych Fotografiach 9Lotniczy Dęblin w Starych fotografiach 10Lotniczy Dęblin w Starych fotografiach 15Lotniczy Dęblin w Starych fotografiach 16Lotniczy Dęblin w Starych fotografiach 19