Kultura zdrowia

warsztaty dla pracowników muzeów

poniedziałek, 17.02.2020 r., godzina 8.00

miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1

Zapraszamy pracowników muzeów na wykłady i warsztaty pn. „Kultura Zdrowia”.

Program spotkania obejmuje dwie części: z zakresu zdrowego stylu życia w kontekście podejmowanej aktywności ruchowej według motta „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz nieuświadomionych źródeł agresji.

Zdrowy styl życia: ćwiczenia izometryczne w pracy, przyjmowanie prawidłowej sylwetki, koncepcje zdrowia, czynniki warunkujące zdrowie.

Wady postawy, bóle kręgosłupa, pleców, szyi oraz problemy ze wzrokiem – to tylko niektóre problemy zdrowotne, do których przyczynia się niewłaściwie urządzone stanowisko pracy oraz nieprawidłowa postawa przy wykonywaniu zadań. Jak uczynić nasze stanowiska pracy bardziej przyjaznymi dla zdrowia? Prelekcja na temat kultury zdrowia połączona z przykładami ćwiczeń przy muzyce relaksacyjnej z elementami izometrii będzie pomocna w rozpoznaniu możliwości własnego ciała i niwelowania zagrożeń zdrowotnych podczas pracy.

Nieuświadomione źródła agresji: skąd pochodzą, sytuacje stresogenne, co wiem o sobie, jak radzić sobie z agresją innych, nauka dystansu,

Agresja w miejscu pracy nie jest nowym zjawiskiem. Wzrost zainteresowania tym zagadnieniem spowodowała zmiana spojrzenia na czynniki warunkujące sprawne funkcjonowanie człowieka w sferze życia zawodowego. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na pozafizyczne warunki środowiska, które mają wpływ na produktywność i efektywność pracy oraz satysfakcję pracowników z wykonywanych zadań zawodowych.   Przemoc i agresja należą do poważniejszych zagrożeń pojawiających się w kontaktach między ludźmi. Większość nas spotyka się z nimi w życiu codziennym za pośrednictwem telewizji, prasy, radia czy też Internetu. Istnieje jednak grono osób, które niestety,  przemocy i agresji doświadczają osobiście. Agresja przejawiać się może w zachowaniu fizycznym i werbalnym, niekiedy w formie czynności symbolicznych.

Zajęcia poprowadzą: Kinga Michnik i Marek Pietrasik –  członkowie Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS ze Szczecina, którzy są praktykami i wykładowcami akademickimi.

Warsztaty zaczną się o godzinie 8.00 i potrwają ok. 7 godzin (do 15.00).

Po zajęciach możliwe są  indywidualne konsultacje terapeutyczne i mediacyjne z zachowaniem anonimowości oraz pełnej dyskrecji.

Osoby zainteresowane prosimy o zabranie luźnego stroju i wygodnego obuwia.

Uczestnictwo bezpłatne

prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa pracowników Muzeum: sekretariat@muzeumsp.pl, tel. +48 261 519 450