Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Koszalińska Noc Muzeów

Data wydarzenia: 21 maja 2019

Od godz. 18.00 do 23.00 mieszkańcy Koszalina oraz goście z całej Polski mogli uczestniczyć w atrakcjach Europejskiej Nocy Muzeów zorganizowanych w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej 18 maja 2019r.

Muzeum odwiedziło łącznie ok. 1500 osób. Oprócz prezentacji ekspozycji stałych i czasowych, goście gorąco oklaskiwali występ Orkiestry  Wojskowej z Koszalina, która zainaugurowała imprezę koncertem melodii patriotycznych, wojskowych i rozrywkowych. Warto zaznaczyć, iż w charakterze konferansjera i … solisty wystąpił kierownik Muzeum dr Wojciech Grobelski.

Dzięki życzliwości Centrum Szkolenia Sił Powietrznych zaprezentowano działanie symulatorów służących do szkolenia ogólnowojskowego i specjalistycznego wojsk OPL. Nie zwiedli również wypróbowani Przyjaciele ze stowarzyszeń „Moto-Military. Młody i Stary Koszalin” oraz „Klasyczny Koszalin”. Ci pierwsi przybyli na historycznych wojskowych motocyklach, zaś drudzy dotarli swoimi zabytkowymi samochodami. Warto wspomnieć również o wolontariuszach, którzy ofiarnie wspomagali muzealników. Osobowo-terenowym „Honkerem” z Białogardu, przyjechał pan Mariusz Frasz, natomiast do harcerskiej służby zgłosiło się 12 druhen i druhów z 8. Sianowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Srebrny Grot” pod wodzą phm. Dariusza Kamińskiego z Hufca ZHP Ziemi Koszalińskiej. Wszystkim wolontariuszom, za ich ofiarność wyrażamy wielkie słowa podziękowania.