Kolejni Darczyńcy MSP

Data wydarzenia: 11 lipca 2013

Muzeum Sił Powietrznych wzbogaciło się o kolejne cenne eksponaty. W odpowiedzi na nasz apel, włączają się kolejne osoby, które ofiarowują osobiste pamiątki lub pamiątki  po swoich bliskich. Byli oni związani w swym życiu z Siłami Powietrznymi. W ten sposób nasze zasoby muzealne wzbogacają się o coraz bardziej cenne nabytki,  które będą rozszerzały naszą ofertę wystawienniczą.

1. Płk dr inż. Zbigniew CIOŁEK, komendant Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego. Komendant przekazał m. in. osobiste albumy z pamiątkowymi zdjęciami. W planach jest przekazanie kabiny śmigłowca MI – 2.

Kolejni Darczyńcy MSP - Ciołek 2

Kolejni Darczyńcy MSP - Ciołek 1

2. Płk. rez. pil. prof. dr hab. Paweł TYRAŁA, wieloletni wykładowca Szkoły Orląt. Obecnie profesor kilku krakowskich uczelni wyższych przekazał bogaty zbiór literatury fachowej  i beletrystycznej dotyczącej węzłowych problemów lotnictwa, w tym także literaturę obcojęzyczną.

Kolejni Darczyńcy MSP - Tyrała 1

3. Płk. rez. pil. dr hab. Bronisław GALOCH, doświadczony pilot, wieloletni wykładowca Szkoły Orląt. Przekazał m. in. osobisty dziennik lotów oraz swoje prace naukowe.

Kolejni Darczyńcy MSP - Galoch 1

Kolejni Darczyńcy MSP - Galoch 2

Osobisty dzienników lotów

4. Rodzina Ś. P. płk. pil. Kazimierza OLEŃSKIEGO, absolwenta pierwszej powojennej promocji w 1945 roku, przekazała m.in.:

Kolejni Darczyńcy MSP - Oleński 1

Kolejni Darczyńcy MSP - Oleński 2

Komputer nawigacyjny lata 40-50-te XX wieku

Kolejni Darczyńcy MSP - Oleński 3

Suwak nawigacyjny typu GIBSEN

Płk. Kazimierz OLEŃSKI przez wiele lat służył w Szkole Orląt. Odszedł ze stanowiska z-cy komendanta ds. pilotażu. Zmarł w Lublinie 22 sierpnia 2011 roku.

Serdecznie dziękujemy za przekazane eksponaty tym i innym darczyńcom. Oczekujemy dalszej owocnej współpracy w tej dziedzinie z całym środowiskiem kombatantów Polskich Sił Powietrznych.