Jak-40 wylądował w... Koszalinie

Data wydarzenia: 20 października 2016

Jak – 40 nr 047 z rozformowanego 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego trafił do Koszalina gdzie już wkrótce będzie cieszył oczy zwiedzających nową wystawę oddziału naszego muzeum.

Transport odbywał się nocą, aby nie powodować utrudnień w ruchu. Mieszkańcy Koszalina będący na drodze przejazdu, na pewno zauważyli konwój z najnowszym obiektem Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Samolot został zdemontowany na czas transportu i zanim będzie prezentowany zostanie skompletowany i ustawiony na odpowiednich podporach. W tym momencie transport oczekuje na urządzenia dźwigowe.

Prosimy o cierpliwość, a już teraz dzielimy się nocnymi zdjęciami…jak-40-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-transport-2jak-40-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-transport-3jak-40-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-transport-4transport-jaka-40-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-koszalin