IV Akademia Modelarska za nami

Data wydarzenia: 15 czerwca 2019

W ramach Dni Dęblina Hangar Muzeum Sił Powietrznych po raz kolejny zamienił się w salę warsztatową Akademii Modelarskiej, którą otworzyła dziś Pani Burmistrz miasta Dęblin Beata Siedlecka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Monika Bąkała, Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski oraz nieocenieni, zaprzyjaźnieni modelarze z całej Lubelszczyzny. W inspirującym otoczeniu muzealnym powstawały dzisiaj małe i duże modele o różnym stopniu zaawansowania.Modelem przewodnim tegorocznej edycji był TS-11 Iskra w skali 1:72, którego sklejenia podjęli się najwytrawniejsi modelarze. Nie mniejszy stopień trudności prezentował drewniany model Spitfira, jednak pod okiem doświadczonych modelarzy nawet najtrudniejsze zadania dawały się rozwiązać. Każdy znalazł coś dla siebie. Akademia zapoczątkowana została cztery lata temu dzięki zaangażowaniu modelarzy z lubelskich klubów ZTS Zrób To Sam oraz Lubelskiego Klubu Modelarsko – Dyskusyjnego, którym dziękujemy za niesłabnącą pomoc. Rokrocznie impreza wspierana jest przez Urząd Miasta Dęblin i wpisała się na stałe w obchody Dni Dęblina. Cieszy nas niesłabnące zainteresowanie i grupa odbiorców z roku na rok podnosząca poziom swoich umiejętności, co upewnia nas w przekonaniu, że kolejne edycje wydarzenia pozwolą podnosić poprzeczkę i stopień zaawansowania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność.