Interaktywna wystawa mobilna "Iskry Niepodległej" w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie!

Data rozpoczęcia: 20 października 2023 | Data zakończenia: 23 października 2023

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt serdecznie zaprosić do udziału w interaktywnym pokazie historycznym „Iskry Niepodległej”, który stanowi wyjątkowe doświadczenie edukacyjne i kulturowe. To niezwykłe przedsięwzięcie, stworzone przez Biuro „Niepodległa”, zabierze Państwa w inspirującą podróż przez historię naszej Ojczyzny i jej niezwykłe osiągnięcia.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością (do pobrania), która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Naczepa ekspozycyjna umiejscowiona będzie na parkingu przy biurze Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w następujących dniach i godzinach:

• 20.10.2023 → 10.00-18.00
  • 21.10.2023 → 9.00-17.00
  • 22.10.2023 → 9.00-17.00
  • 23.10.2023 → 9.00-15.00

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne! Seans trwa około 30 minut.

Więcej szczegółowych informacji na temat pokazów znajdziecie Państwo w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/4Mo82DgIa

Zapraszamy zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i grupy!

W przypadku zainteresowania wejściem grupowym zapraszamy do kontaktu pod numerem 261-519-462 lub e-mailem na adres rezerwacja@muzeumsp.pl w celu ustalenia harmonogramu uczestnictwa w spektaklu „Iskry Niepodległej”.

Licząc na Państwa obecność na pokazie „Iskry Niepodległej” jednocześnie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty muzeum. W dniach 20-23 października muzeum otwarte będzie w tych samych godzinach, w jakich będą odbywać się pokazy.

Dla grup istnieje również możliwość skorzystania z naszych lekcji muzealnych, których szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://muzeumsp.pl/edukacja/oferta-edukacyjna/. Do wyboru jest aż 12 różnych lekcji oraz warsztatów, dostosowanych do różnorodnych grup wiekowych.

Dodatkowo Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na niecodzienne spotkanie z członkami Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry – w sobotę o godzinie 14:00 w muzealnej Auli im. Jerzego Bajana. To niepowtarzalna okazja by poznać na żywo pilotów legendarnej formacji lotniczej, która sławiła polskie lotnictwo wojskowe na pokazach w kraju i za granicą. Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia podamy już wkrótce!

Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji do jednoczesnego uczestnictwa w niecodziennej lekcji historii podczas pokazu „Iskry Niepodległej” oraz spotkania z historią polskiego lotnictwa wojskowego.