Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Grupa szwajcarskich pilotów na zajęciach w muzeum

Data wydarzenia: 27 lipca 2016

Od kilku dni w dęblińskiej 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego grupa szwajcarskich pilotów przechodzi intensywne szkolenie. Do Dęblina przybyli instruktorzy, uczniowie oraz technicy ze Szwajcarii. Szkolenie jest wynikiem bilateralnych umów między naszymi państwami na podstawie, których w Szwajcarii szkolą się polscy czołgiści. Szwajcarscy lotnicy Wykorzystują walory oraz zaplecze nowoczesnej Bazy w Dęblinie.
W dniu dzisiejszym zajęcia obejmowały historię polskiego lotnictwa wojskowego. Ten moduł szkolenia przeprowadzony został w naszej placówce. Zapoznanie się z historią było świetną okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.

Grupa szwajcarskich pilotów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (2)

Młodych pilotów najbardziej interesowało uzbrojenie, którego część nadal jest wykorzystywana w polskim lotnictwie wojskowym.

Grupa szwajcarskich pilotów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (3)Grupa szwajcarskich pilotów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (4)

Niezależnie od odbiorców jeden z naszych eksponatów robi duże wrażenie…Grupa szwajcarskich pilotów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przy Mi 6

Zapraszamy ponownie.